[dotb.eus] Se publican todas las candidaturas para las elecciones municipales de Durangaldea

  • 88
    Shares
Vox presenta en Durango a Fernando Mancebo Santos, vecino de Amorebieta como candidato y el PP presenta a Aiala Eguiluz. VOX también presenta candidato de Ermua.

DURANGALDEA.- Hoy 24 de abril se han publicado en el BOB -Boletin Oficial de Bizkaia- las listas de todos los candidatos que concurrirán a las elecciones municipales del próximo 28 de mayo.  En el caso de Durango se confirma la presentación de Luis Fernando Mancebo Santos como candidato de VOX y Aiala Eguiluz, candidata del Partido Popular.

Candidaturas

DURANGO

Euzko Alderdi Jeltzalea-Partido Nacionalista Vasco (EAJPNV)

1. MIREIA ELKOROIRIBE ZENIKAONANDIA
2. SARA OCEJA SALAZAR
3. AGER SARDUI AZKOAGA
4. JOSUNE ESCOTA BISBAL
5. JON SERGIO ATXOTEGI
6. JOANA DE IRALA BIZKARRA
7. MALEN URKULLU ARIETA-ARAUNABEÑA
8. AINHOA ORTUETA ETXEBARRIA
9. ANDONI IRUARRIZAGA AMANTEGI

10. MIKEL ORTEGA MARAÑON
11. IZARNE LARRAKOETXEA ALTZAGA
12. PAULE SANCHEZ ARIETA-ARAUNABEÑA
13. ERNESTO LAUZIRIKA GARATE
14. SERGIO MURILLO CORZO
15. JULENE ZAMALLOA FUENTES
16. AINHOA ALUSTIZA KAPANAGA
17. FRANCISCO JAVIER LEGORBURU ARIETA-ARAUNABEÑA
18. LIDE ETXEANDIA GEREDIAGA
19. JON KEPA GARRO MENDIOLAGARAI
20. IKER OCEJA SOBRON
21. IZASKUN URIEN AZPITARTE
Suplentes
1. BIENVENIDA DIAZ FELIPE
2. ANDER GORROTXATEGI LEGARRA
3. ISABEL KAPANAGA RUIZ DE LOIZAGA

Euskal Herria Bildu (EH Bildu)

1. IMA GARRASTATXU URBANEJA
2. IKER URKIZA QUILEZ
3. ANE ABANZABALEGI AREITIO
4. ARITZ BRAVO ZUBILLAGA
5. MARIAM BILBATUA PEREZ
6. JUAN ANTONIO BUENO MORENO
7. GARAZI ERRASTI SILLONIZ
8. NAGORE LOZANO ZARANDONA
9. UNAI LIZARRALDE MUÑOZ
10. JABIER ZUBIZARRETA GAZTAÑAGA
11. MIREIA NIETO GABIOLA
12. ELOI LANDIA ORMAETXEA
13. IZASKUN DUÑABEITIA KINTANA
14. PATXI AZKARATE MATURANA
15. LARRAITZ EGUREN ARRUTI
16. MARIA CARMEN GERRIKAGOITIA GARRO (Independiente)
17. LAURA GOMEZ VILLANUEVA
18. JUAN LUIS MADARIAGA BALANZATEGUI (Independiente)
19. MIREN MANZISIDOR MUGERZA
20. ION ANDONI DEL AMO CASTRO
21. DANI MAEZTU PEREZ
Suplentes
1. MARISA BARRENA LARRUZEA
2. JON BINGEN OIER LANDABIDEA ARANBURU
3. URIBARRI ATXOTEGI ONANDIA
4. EIDER URIBE PADILLA

5. IKER VILLANUEVA SANCHEZ
6. ITXASO OREGI ARABIOURRUTIA
7. LUISA OLEAGA MUÑOZ

Partido Socialista de Euskadi-Euskadiko Ezkerra (PSOE)
(PSE-EE (PSOE))

1. JESICA RUIZ PEREZ
2. FERNANDO CASTILLO RODRÍGUEZ
3. ELENA GARCÍA CENTENO
4. JOSÉ ANTONIO ALONSO INTRIAGO
5. ADORACIÓN MARTÍNEZ LÓPEZ
6. JUAN ANTONIO MARTÍN PRADO
7. CARMEN RODRÍGUEZ GATO
8. LUCIANO LORENZO SANTOS
9. SHEILA GONZALEZ SANTOS
10. JOSÉ ANTONIO DELGADO GONZÁLEZ
11. MARIA RODRIGUEZ MOYA
12. JOSÉ ÁNGEL ORBEGOZO ERCILLA
13. YOANA MENCHACA SÁNCHEZ
14. RAMON MOLINA FLORENCIO
15. MARIBEL PRIETO LANDA
16. ANGEL MARTIN MARCOS
17. CHARO VIDAL PATUS
18. JUAN FLORENTINO CASTILLA PARRAGA
19. GENOVEVA GORBEA SALAZAR
20. MARCELO BAJO RAPOSO
21. MARÍA LUISA SIERRA VALBUENA
Suplentes
Sin candidatos.

Partido Popular (PP)

1. AIALA EGUILUZ RODRIGUEZ
2. Mª PILAR PALENCIA MADRID
3. JUAN JOSE GASTAÑAZATORRE URIZAR
4. ANGEL CABALLO ANTON
5. INOCENCIO PEÑALBA UBARRECHENA
6. MARIA DOLORES GREGORES GIRON GIRON
7. CONCHITA LEGARRA SALAZAR
8. FELIPE GONZALEZ GAMAZO
9. MARIA MAR CASAS DIAZ
10. ENRIQUE MATIAS OSSORIO CRESPO
11. RAQUEL MATA RICO
12. JOSE Mª ARRIBAS BLASCO
13. Mª TERESA DEL BARRIO DE MERCADO
14. RAFAEL MACIAS MOLINA
15. ROSA Mª RODRIGUEZ MONTELLANO
16. MARIA SANCHEZ GONZALEZ
17. BENITO RODRIGUEZ SANCHEZ
18. JOSE Mª ARRIBAS DEL BARRIO
19. YOLANDA ESTRADA MADRID
20. PALOMA GAZQUEZ COLLADO
21. JUAN CARLOS VERA PRO
Suplentes
Sin candidatos.

Elkarrekin Podemos – Herriaren Eskubidea (Podemos, Herriaren Eskubidea, Ezker Anitza-IU, EQUO Berdeak)

1. JUAN JULIÁN RÍOS SANTIAGO
2. NESKUTZ RODRÍGUEZ ORMAZABAL
3. JORGE VARELA DORRIO
4. MARÍA OÑATE EREÑAGA (INDEPENDIENTE)
5. ÁNGEL MARTÍNEZ GARRIDO (INDEPENDIENTE)
6. MÓNICA GONZÁLEZ RODRÍGUEZ (INDEPENDIENTE)
7. MIKEL URIGUENA RUÍZ (INDEPENDIENTE)
8. MARÍA JULIANA PERERA FIGUEREDO
9. FRANCISCO JAVIER LÓPEZ LACUNZA
10. MARTA ARRIAGA LEANIZ (INDEPENDIENTE)
11. ALBERTO SILVA DORDIO
12. MARÍA DEL CARMEN BUNET CUNCHILLOS
13. BREOGÁN SANTIAGO CADARSO BROULLÓN (INDEPENDIENTE)
14. AROA LARA GARCÍA
15. RAFAEL HIDALGO SEGUROLA (INDEPENDIENTE)
16. MARÍA ANDRESA CUADAL MURIENTE
17. IVÁN RAMOS BARAJAS
18. SUSANA CARTÓN PEROSANZ (INDEPENDIENTE)
19. JULEN DÍEZ BARRIO (INDEPENDIENTE)
20. ANTONIA CASTAÑEDA CALERO
21. PEDRO RUÍZ FERNÁNDEZ
Suplentes
1. NURIA GÓMEZ CAMPOS (INDEPENDIENTE)
2. MIKEL DE MIGUEL PÉREZ

Vox (VOX)

1. LUIS FERNANDO MANCEBO SANTOS
2. JESUS MIRANDA FERNANDEZ
3. MARIA PILAR BEITIA FERNANDEZ DE MARURI
4. MARIA CRISTINA GARATE LLOMBART
5. JOSE IGNACIO SAIZ PALACIOS
6. ÁNGELES ARRANZ GANGA
7. CAROL ORTEGA LOPEZ
8. MARIA SOLEDAD ALBARRAN GONZALEZ-TREVILLA
9. OSCAR LUIS CASTON FERNANDEZ
10. ÁNGEL DIEGO CARRASCO DIAZ
11. FRANCISCO JAVIER PALACIOS GONZALEZ
12. MANUEL SERRANO PÉREZ
13. MARIA MILAGROS MARTIN DIEZ
14. ELOY ALBA MARTIN
15. CONCEPCIÓN AGÜERO GOMEZ
16. MARÍA TERESA OLUCHA ALVARO
17. JULIA VILLA GUTIÉRREZ
18. JULIO ARGUMOSA DIAZ
19. MARCOS ROSENDE GERMAN
20. BEATRIZ BRUQUETAS TUREL
21. JUAN CARLOS ESTARELLAS LOPEZ
Suplentes
1. ANTONIO SANZ CENTENERA
2. MARIA JOSE PEREZ JIMENEZ
3. JULIO MARTIN ARADILLA

ABADIÑO

(EAJPNV)

1. MIKEL GARAIZABAL ITURRIAGAETXEBARRIA
2. IÑAKI REKALDE MUNIAI
3. ANA GOMEZ PEREZ
4. CARMEN MARCO GOROSTIZA
5. ALBERTO GUERRA GOMEZ (Independiente)
6. AMAIA OSKOZ URIBASTERRA
7. OLATZ VILLA AGIRRE
8. IÑAKI BIDAURRATZAGA UNDABARRENA
9. LAURA SANCHEZ MEÑIKA
10. ENEKO ETXEBARRIA ALBERDI
11. KONTXI PEREZ SANCHEZ (Independiente)
12. AXIER GARATE AZPITARTE
13. SILVIA CABALLERO GOMEZ
Suplentes
1. SONIA RODRIGUEZ VELASCO
2. JABIER AGIRRE KEREXETA
3. NAGORE GARCIA EREÑO

Euskal Herria Bildu (EH Bildu)

1. MIKEL URRUTIA GALAN
2. MERITXEL ETXAGIBEL MARIESKURRENA
3. NAIARA BILDOSOLA NARBAIZA
4. JON MONTOTO BARCALA
5. UNZALU SALTERAIN BASAGUTXIBEASKOA
6. ESTIBALITZ URRUTXURTU GOIKOETXEA
7. MARIA JESUS TORRES HURTADO
8. IBON LIZUNDIA LETURIAGA
9. EIDER AJURIA BASTERRA
10. AMAIA ARDANZA ALTUBE
11. MIKEL ROMAN MATA
12. ANA ARRIAGA AZPIAZU
13. AITOR AGIRRE MONDRAGONSuplentes
1. ESME PEREZ BLANCO
2. ITXASO URKIA ALBIZURI
3. ASIER ASPURU AGORRIA

Partido Popular (PP)

1. MARIANO GALÁN MARTÍN
2. OBDULIO ALEJANDRO RAMOS MOLINA
3. Mª DE LOS ANGELES LOPEZ CASSUSO
4. Mª REYES ESTRADA MADRID
5. BENITO NICOLAS RODRIGUEZ MALLO
6. Mª FRANCISCA CICUENDEZ VILLA
7. PLACIDO MAYO MARTINEZ
8. Mª JOSE MARISCAL DE GANTE BURGUETE
9. JAIME ALEJANDRO DE UTRILLA PALOMBI
10. ANA ISABEL ORGAZ TORRECILLAS
11. ANA Mª CASTILLO GUTIERREZ
12. GILMAR BARBOSA DE MESSIAS
13. CARLA FERNANDEZ BARCO

Independientes de Abadiño/Abadiñoko Independienteak (A.I.)

1. FRANCISCO JAVIER CRESPO BEJARANO (Independiente)
2. LUZDIVINA DEL CARMEN ABAD BASCONES (Independiente)
3. FRANCISCO ANTONIO CAMPO RUIZ (Independiente)
4. ROSA MARIA MIGUEL PEREZ (Independiente)
5. PRIMITIVO ARROYO GONZALEZ (Independiente)
6. ALMUDENA MARTINEZ SANCHEZ (Independiente)
7. JOSE LUIS RUIZ DE LARREA ARANCETA (Independiente)
8. VERONICA ALEJOS CRESPO (Independiente)
9. CARMELO GARCIA GARCIA (Independiente)
10. JANIRE MORENO MANZANO (Independiente)
11. MARIA CARMEN HIERRO BARTOLOME (Independiente)
12. MARIA INMACULADA ZAPARDIEZ RUIZ (Independiente)
13. JOSE LUIS NAVARRO DONAIRE (Independiente)
Suplentes
1. JESUS MARIA DE LA RIBA ALLENDE (Independiente)
2. IRAIDE MARTIN TOSTADO (Independiente)
3. VIRGINIA CASQUERO CASQUERO (Independiente)

AMOREBIETA-ETXANO

 (EAJPNV)

1. ANDONI AGIRREBEITIA ABENDIABAR
2. ANARTZ GANDIAGA ZARAZUA
3. AINHOA SALTERAIN GANDARIAS
4. ESTIBALIZ MARTIARTU CRESPO
5. JUAN MARIA UGALDE BUSTINZA
6. MIREN MARTIARENA BARKAIZTEGI
7. LUCIANO MARTINEZ IGLESIAS
8. AMAIA AURREKOETXEA IRIGORAS
9. ITXASO BERROJALBIZ ZABALA
10. AIMAR BASAÑEZ ZULUETA
11. JONE ZUAZO OLARIAGA
12. MAITE GONZALEZ BILBAO
13. ENEKO ANTOLIN IZAGIRRE
14. INES ETXEBARRIA MARDARAZ
15. MITXEL ETXEBARRIA ARTETXE
16. CRISTINA GONZALEZ INTXAUSTI
17. AITOR ARTETXE AJURIAGOXEASKOA
Suplentes
1. BEGOÑA NAZABAL ETXEBERRIA
2. JUAN JOSE OLABARRIA INTXAURBE
3. PEDRO JUAN ARANA MEDINA

(EH Bildu)

1. ANDER URIARTE PUJANA
2. ITXASO GEREDIAGA ETXEZARRAGA
3. IÑAKI IZA ZARAZUA
4. BEGOÑA ATXA AZURMENDI
5. GAIZKA ESPARZA AREITIOBIRITXINAGA
6. LEYRE UGARTE ARROITAJAUREGI
7. JON URIARTE UGALDE
8. ENERITZ OIANGUREN URETA
9. ISMENE LARRINGAN ZARATE
10. HODEI ZAMBRANO TRONCOSO
11. ERIKA BARRENETXEA ARRIAGA
12. LALI GOMEZ GONZALES
13. IBAI ABENDAÑO ORIOSOLO
14. ARANTZA GARCIA FERNANDEZ
15. ASIER FERNANDEZ PABLOS
16. LOURDES OLANO ASATEGUI
17. AITOR GASTELURRUTIA GISASOLA
Suplentes
1. IRANTZU ZABALA BILBAO
2. AGUSTIN DAÑOBEITIA UGARRIZA
3. ANA ARTALOITIA ELORZA

Partido Socialista de Euskadi-Euskadiko Ezkerra (PSOE)
(PSE-EE (PSOE))

1. ALICIA EUGENIA HERNANDEZ CID
2. ANTONIO CASTELLET CONESA
3. MARINELA CIOBANU (Independiente)
4. LUCINIO GONZÁLEZ LANERO
5. CRISTINA ALEXANDRA DAMIANOV
6. JOSÉ LUIS NIETO JIMÉNEZ
7. SILVIA SAMOILA
8. JOSE FRANCISCO NAVA ARTOS (Independiente)
9. CARMEN JUANA ACHUTEGUI BASAGOITI
10. JUAN CARLOS PAZOS PEREZ
11. CECILIA CANO PEÑA (Independiente)
12. RUFINO MONTERO MOTERA
13. PEDRO LUIS IZQUIERDO RÚIZ (Independiente)
14. MARIA DURAN DURAN
15. SANTIAGO CORTINA MARTIN (Independiente)
16. MARIA MIRANDA MARTIN (Independiente)
17. ANGELES MARTINEZ DIEZ

Partido Popular (PP)

1. BEATRIZ CALVO FERNÁNDEZ
2. VICTOR MANUEL ROBLEDO LOPEZ
3. JUAN MANUEL LOPEZ-POLIN MENDEZ DE VIGO
4. ALMUDENA TORTAJADA RODRIGUEZ
5. OLGA TERESA VEGA LLORENTE
6. Mª ROSARIO DOMINGUEZ ELIPE
7. VICTORINA OTERO FERNANDEZ
8. MONICA CARDENAL MONTERO
9. DIEGO MOLINA MACHES
10. JOSE Mª MARTINEZ TOMAS
11. ANTONIO ESPADERO DE LA CRUZ
12. AGAPITO ABADIN VARELA
13. Mª DEL PRADO OLIVER CABAÑAS
14. ATASARA MARIA GONZALEZ ESCOBAR
15. BEATRIZ PEÑA OCHOA
cve: BOB-2019a077-(V-1136)
BOLETÍN OFICIAL DE BIZKAIA BOB
Núm. 77 Miércoles, 24 de abril de 2019 Pág. 233
16. FRANCISCO ALBERDI ALVAREZ
17. NATIVIDAD MANUELA GONZALEZ-ESTAFANI RODRIGUEZ

Elkarrekin Podemos (Podemos, Ezker Anitza-IU, EQUO Berdeak)

1. ALBA GUTIÉRREZ GÓMEZ
2. ENEKO IBARRURI MARTÍNEZ
3. ESTIBALIZ MARTÍN BEITIA (INDEPENDIENTE)
4. IBAN ONANDIA HINCHADO (INDEPENDIENTE)
5. SORAYA TERESA SALVADOR GONZALEZ
6. AGUEDA AZPEITIA GARCÍA (INDEPENDIENTE)
7. ARANZAZU ZUGASTI JIMÉNEZ
8. IGOR ARAUJO CAMBERO
9. LEIRE AGIRRE VALLE
10. HONORIO CADARSO CORDÓN
11. VICENTE GARCÍA LOBATO
12. IDOIA PEÑA GARCÍA
13. ANTONIO SAAVEDRA LÓPEZ
14. MARTHA VIRGINIA PERUGACHI VACA
15. ADOLFO JOSÉ GODOY TORRES
16. ROSA CADARSO BROULLON (INDEPENDIENTE)
17. JOSE FERRERA ACUÑA
Suplentes
1. JAN LUKAS MENZEL BARRAQUETA
2. SALVADOR MARTÍN GONZÁLEZ (INDEPENDIENTE)

 

ATXONDO

 Euzko Alderdi Jeltzalea-Partido Nacionalista Vasco (EAJPNV)

1. XABIER AZKARATE AROSTEGI
2. GORKA ZARATE ZARANDONA
3. MARIA ARANGUEZ URIZAR (Independiente)
4. MAIA EZKARNE GOIENAGA MURUAGA
5. JOSE LUIS IRAZOLA GARAIZABAL (Independiente)
6. ROSA MARIA AGIRRE AZKARATE (Independiente)
7. FRANCISCO ORTIZ CRESPO (Independiente)
8. MARIA ASUNCION GOROSABEL ARANZABAL (Independiente)
9. FRANCISCO JAVIER GOMEZ PEÑA (Independiente)
Suplentes
1. ENRIQUE GARATE ABAUNZA
2. RICARDO URIARTE BARINAGA
3. JOSE MARI MARDARAS AREITIO

Euskal Herria Bildu (EH Bildu)

1. ANE INTXAUSTI GARITAONANDIA
2. JORGE JAUREGI BEDIAGA
3. IGOR OLAETXEA ABADIANO
4. JOSUNE IRAZOLA GORROTXATEGI
5. JOSU BARANDALLA OSES
6. ARANTZA RODRIGUEZ GALLEGO
7. IÑAKI MARISKURRENA DIEZ
8. ENERITZ AGIRRE ARMENDIA
9. ARKAITZ DIEZ AZPITARTE
Suplentes
1. MARIA JESUS SALTERAIN ARANA
2. IANIRE JAIO ISASI
3. GARAZI SAMPEDRO ARANDO
4. JOSE LUIS “TARRA” EGUZKITZA GOROSTIZA
5. DAVID COBOS SARRAOA

Partido Socialista de Euskadi-Euskadiko Ezkerra (PSOE)

1. PAU BLASI URIBARRI
2. DANISE DEL CARMEN DOMINGUEZ PICHARDO
3. MANUEL SANTIAGO APARICIO CALVO
4. YINA MASSIEL DOMINGUEZ ANTONIO
5. JOSE ANGEL MEDINA MURGA
6. ANDRES UBALDO SANCHEZ LOPEZ
7. JOSÉ LORENZO DELGADO VICENTE
8. FRANCISCO DE HARO LOPEZ
9. MARIA ROSARIO MIERES CASADO
Suplentes
Sin candidatos.

Partido Popular (PP)

1. JOAO CHUIVILA CALUPETEKA
2. ANTONIO MANUEL DIAZ-CANEL MONTEAVARO
3. ERUNDINA SANTAMARTA BLANCO
4. MARIO AYALA OLIVER
5. Mª PRADO CABAÑAS SERRANO
6. EDUARDO RODRIGUEZ ALVAREZ
7. JAVIER BUENO ARAOJO
8. ANDREA CID ALBAÑIL
9. REBECA RUBIO SANCHEZ
Suplentes
Sin candidatos.

 

BERRIZ

 Euzko Alderdi Jeltzalea-Partido Nacionalista Vasco (EAJPNV)

1. ORLAN ISOIRD REFOYO
2. BEGOÑA MADARIAGA ORBE
3. MIREN LOREA REMENTERIA TOTORIKA
4. ALEJANDRO EGUREN LARRINGAN
5. ENRIQUE ZABALA GANDARIAS
6. IRATXE LEJARRETA ERRASTI
7. OIHANE ORTUZAR ABENDIBAR
8. AITOR AGIRRE ALBA
9. AINHOA LARRAÑAGA ITURRIAGAGOITIA
10. ALEJANDRO PEREZ DE SAN ROMAN MIÑO
11. MAITE BERRIOZABAL REKALDE
Suplentes
1. MIGUEL ANGEL AGUADO VILLAZAN
2. MARIA BEGOÑA NAVARRO BRAGADO
3. JON JOSU AIARZAGUENA ANTXUSTEGI

Euskal Herria Bildu (EH Bildu)

1. JOSU ALBIZURI FALCÓN
2. KARMEN AMEZUA URZELAI
3. XABAT OLARIAGA AZCARATE
4. ENERITZ GORRITXATEGI LARIZ
5. GORKA CÁMARA HIERRO
6. Mª ANGELES ELORRIAGA ITURRIAGAGOITIA
7. VALENTÍN ESTEBAN GUTIERREZ
8. MIREN AMURIZA PLAZA
9. IÑAKI BARRAINKUA ZUAZUA
10. ANDIKONA ARIZTONDO GORROTXATEGI
11. IÑAKI ITURRIAGAETXEBARRIA ETXABE
Suplentes
1. MIREN INTXAURRAGA TOTORIKA
2. MARTIN SARASKETA ETXEBARRIA
3. NAIARA AMEZUA VALERA

Partido Socialista de Euskadi-Euskadiko Ezkerra (PSOE) (PSE-EE (PSOE))

1. CARMEN MARCO GARCIA
2. MANUEL GARCIA ARROYO
3. TOMASA LOPEZ SERRANO
4. PEDRO GIL SANCHEZ
5. MARIA TERESA CUESTA MARTIN
6. JUAN OCIO LASGOITIA
7. MARÍA CARMEN VALENCIA GARCÍA
8. MARIANO ANDRÉS CALLEJA
9. MARIA PILAR GONZÁLEZ JORGE
10. JOSE VICENTE URRECHA PUJANA
11. AVELINO CAMPO PRIETO
Suplentes
Sin candidatos.

Partido Popular (PP)

1. JOSE MANUEL GARCIA FERNANDEZ
2. ANTONIO ANGEL ORTIZ DONOSO
3. SERGIO LOPEZ NEIRA
4. Mª JOSEFA ALARCON HORNERO
5. FLORENTINA GIL SANCHEZ
6. LAURENTINO AGUADO AGUADO
7. JOAQUIN ILYASS TORREMOCHA SAILA
8. JAIME SANCHEZ GALLEGO
9. ANA MATEU CIFRE
10. Mª DEL PILAR RAMO MORALES
11. Mª CARMEN GARCÍA-PLIEGO FERNÁNDEZ
Suplentes
Sin candidatos.

 Elkarrekin Podemos (Podemos, Ezker Anitza-IU, EQUO Berdeak)

1. DAVID JIMENO COLLANTES
2. SABINA MÉNDEZ GARCÍA
3. ALESSANDRO POMES
4. MARÍA NIEVES MÉNDEZ GARCÍA
5. JUSTO PERERA FIGUEREDO
6. JOSEFA SOTELO PRADO
7. ODEI OLASO MUÑOZ
8. ISABEL TERESA HERMOSO TORRADO (INDEPENDIENTE)
9. PATRICIA CARRASCO SOTELO (INDEPENDIENTE)
10. JOSÉ FÉLIX GARCÍA PEÑA (INDEPENDIENTE)
11. NAIARA BELOQUI MÉNDEZ (INDEPENDIENTE)
Suplentes
1. LUIS MIGUEL CANALAECHEVARRIA ALBIZURI

 

ELORRIO

Euzko Alderdi Jeltzalea-Partido Nacionalista Vasco (EAJPNV)

1. JOSEBA MUXIKA SARASKETA
2. MIKEL ARRUABARRENA AZPITARTE
3. BEGOÑA COLOMO IZARZELAIA
4. AITOR AGIRRE AZKARATE
5. ANA TELLERIA ASTARLOA
6. ANA MARTINEZ PEREZ
7. ARRATE ESTEVEZ ROBLES
8. GARAZI MURUA BARATO
9. FERNANDO AZKARATE ANIA
10. LOUIS MANGA MANGA
11. ANA OTADUI BITERI
12. BLANCA GAMBOA URIBARREN
13. JAVIER KORTABARRIA ERREKONDO
Suplentes
1. JOAO MAGUAR GOMES GOMES
2. MAITE PEÑACOBA ETXEBARRIA
3. ALBERTO AGIRRE AZKARATE

Euskal Herria Bildu (EH Bildu)

1. IDOIA BURUAGA BARCENA
2. DANIEL PALACIOS SAENZ
3. MARIA HERRERO ARRIOLABENGOA
4. JESUS MARIA GURIDI GANGOITIA
5. JULENE LAZKANO ZENITAGOIA
6. ALAZNE MENDIZABAL SANTAMARIA
7. URTATS AZPITARTE LOPEZ
8. JAVIER COSIO ALONSO
9. MAIALEN ARREGI GAMBOA
10. IÑAKI AGIRRETXE IRIGOIEN
11. ITSASO BASAURI LARRAÑAGA
12. AITOR CENGOTITABENGOA MURGOITIO
13. MARIA BELEN ETXEBERRIA ETXEBERRIA
Suplentes
1. RICARDO ARRIZABALAGA ALBERDI
2. GARBIÑE IGARZA PILDAIN
3. MARIA BEGOÑA LASARGUREN CAPELASTEGUI

Partido Socialista de Euskadi-Euskadiko Ezkerra (PSOE)
(PSE-EE (PSOE))

1. MARÍA CARMEN MUÑOZ LARRINAGA
2. PEDRO VIGARA DURAN
3. MARIA MERCEDES CERRO CABADAS
4. BEATRIZ VICENTE MENDO (Independiente)
5. RAFAEL SALAS LÓPEZ
6. LOURDES RODRIGO NUÑO
7. PABLO IBAÑEZ VILLAREJO
8. MARIA ICIAR VARONA LEGUINAZABAL
9. FRANCISCO SÁNCHEZ FRIAS
10. MARIA DE LOS MILAGROS INFANZON ALONSO
11. MANOLO PEREZ GUZMAN
12. MERCEDES CASTRO GONZALEZ
13. IÑAKI EGAÑA VICENTE
Suplentes
Sin candidatos.

Popular (PP)

1. IELTXU TEJEDOR HERRERO
2. RUBEN VELEZ DE MENDIZABAL HERNÁNDEZ
3. IGNACIO DE SAAVEDRA LAGE
4. USOA TEJEDOR HERRERO
5. Mª ESTHER PIZARRO MARTIN
6. EDUARDO SALIDO CARRASCO
7. ESPERANZA MARQUEZ GOMEZ
8. Mª DEL ROSARIO PEREZ DE HITA
9. DAMASO DE SOTO LOPEZ
10. MANUEL DE LA TORRE RODRIGUEZ
11. ALBERTO JAVIER VALENCIAGA GONZALEZ
12. JUANA MARÍA MORENO LINARES
13. REGINA OTAOLA MUGUERZA
Suplentes
Sin candidatos.

Elkarrekin Podemos – Herriaren Eskubidea (Podemos, Herriaren Eskubidea, Ezker Anitza-IU, EQUO Berdeak)

1. AGUSTÍN FERNÁNDEZ ORTIZ
2. IBONE LORENZO QUINTAS
3. IOSEBA ANDONI FERNÁNDEZ RODRIGUEZ
4. Mª LOURDES CUESTA ANDRÉS
5. IGNACIO JAVIER ZARANDONA AZCUENAGA
6. IDOIA AGUIRRE CAMPO
7. JOSÉ LUIS GUTIERREZ MANZANAL
8. Mª CRUZ MORENO DÍAZ
9. JUAN PEDRO GALLASTEGUI AZCARATE
10. EULOGIA GAMERO JIMENEZ
11. JUAN CARLOS GRANDE RUIZ
12. OLATZ FERNÁNDEZ RODRIGUEZ
13. OIHANE VILLAESCUSA SAGASTA
Suplentes
Sin candidatos.

ERMUA

Euzko Alderdi Jeltzalea-Partido Nacionalista Vasco (EAJPNV)

1. JOL GISASOLA GARAI
2. ARRITOKIETA ARAIZTEGI ARRIZABALAGA
3. SILVIA SERRANO GOMEZ
4. MIREN URIONAGUENA ARANSOLO
5. JOSE LUIS TELLERIA AZUMENDI
6. MARIA ANGELES GORROTXATEGI ARRIZABALAGA
7. MIKEL CANTERO VIDAL
8. JONE AGIRREGOMEZKORTA LETURIA
9. PATXI GISASOLA GARAI
10. RICARDO LASUEN ARRIAGA
11. MAIDER TOTORIKA OLAIZOLA
12. JOAQUIN GOMEZ PALACIOS
13. JON MIKEL OLAIZOLA MALLABIABARRENA
14. MARIA PILAR LEJARDI BEREZIARTUA
15. JOSE ANTONIO GISASOLA SOLOZABAL
16. MARIA ASUNCION ZUBIZARRETA MILIKUA
17. JOSEBA ZUAZUA ASTARLOA
Suplentes
1. MARI NIEVES ANTXUSTEGI AZPIRI
2. LORENZO ITURRIAGAGOITIA IZAGIRRE
3. BITTOR ORBE AGIRREGOMEZKORTA

Euskal Herria Bildu (EH Bildu)

1. PAUL JAVIER YARZA AGUIRREGOMEZCORTA
2. CARMEN MARIA DEL RIO CABRERO
3. JOANNA DIAZ BENITO
4. ASIER IBAIBARRIAGA APOITA
5. HIART REDONDO URUEÑA
6. AITZOL LEJARDI VALLEJO
7. IRUNE MUGERTZA IDIGORAS
8. ROBERTO HIDALGO LARRINGAN
9. PIEDI EIZAGIRRE LAUZIRIKA
10. AITOR JAUREGUI OTALORA
11. ROSA BALTAR CABO
12. XABIER ENEKO URRA LARRION
13. AINHOA DELGADO IRIONDO
14. JOSU GOMEZ PEREZ
15. Mª NIEVES GASTON RESANO
16. JUANTXO DIEZ MARTINEZ
17. MIREIA ARGINZONIZ GARITAONANDIA
Suplentes
1. UNAI RODRIGUEZ FERNANDEZ
2. HAIZEA ZARRABE SARASUA
3. OSKAR MORALES BILDOSOLA

Partido Socialista de Euskadi-Euskadiko Ezkerra (PSOE)
(PSE-EE (PSOE))

1. JUAN CARLOS ABASCAL CANDAS
2. BEATRIZ GÁMIZ MATA
3. RICARDO MARTIN LOPEZ (Independiente)
4. ROSA MARIA CID SEARA
5. JOSÉ MANUEL LÓPEZ CONDE
6. BEATRIZ BLANCO REVUELTA
7. MIGUEL LEDESMA PIÑEIRO
8. JOSÉ LUIS ARAÚJO ARAÚJO
9. PEDRO GALLEGO MONTEIRO
10. PAULA FONTURBEL DELGADO
11. YVETTE ALONSO RODRIGUEZ
12. YAIZA RODRIGUEZ SAN MIGUEL
13. XANDRA MEIRE SALAZAR
14. ALBERTO MARTÍNEZ ANTÓN
15. FÉLIX PROL SALGADO
16. NATIVIDAD ALONSO ESTALAYO
17. CARLOS TOTORICA IZAGUIRRE
Suplentes
Sin candidatos.

Partido Popular (PP)

1. FRANCISCO JAVIER SANCHEZ GOMEZ
2. ROCIO NOGALES CABEZAS
3. ARANZAZU CONTRERAS CORDERO
4. FRANCISCO JAVIER PEREZ NAVARRO
5. JESÚS MARTÍN DIAZ
6. ANA MARÍA NOGALES CABEZAS
7. FRANCISCO SANCHEZ FRIAS
8. MARIA DOLORES UTRERA CABEZAS
9. ENRIQUE GARCIA ARRIAGA
10. JOSE ELIAS PAZ ANTUNEZ
11. ANTONIO REINOSO REINOSO
12. FERNANDA GARCIA CRUZ
13. EDUARDO GARCIA DEL PUEYO
14. JUAN CARID FREIJEDO
15. DEISY BRAVO SILVA
16. RICARDO BENITEZ SIERRA
17. Mª MAR BLANCO GARRIDO
Suplentes
Sin candidatos.

Elkarrekin Podemos (Podemos, Ezker Anitza-IU, EQUO Berdeak)

1. JULEN DOMÍNGUEZ SÁNCHEZ
2. AINHOA GARCÍA CORBEROS
3. ALBERTO GARCÍA-ABAD SÁNCHEZ
4. AINHOA FEIJOO LASARTE
5. ZOE GONZÁLEZ ALONSO
6. ARANZAZU ALONSO MOYA
7. JOSE LUIS GIMENO LASANTA
8. SHIRLEY RUSSIO ROBLES SANDOVAL
9. MANUEL ZAFRA GUILLABER
cve: BOB-2019a077-(V-1136)
BOLETÍN OFICIAL DE BIZKAIA BOB
Núm. 77 Miércoles, 24 de abril de 2019 Pág. 254
10. ANASTASIA CASTAÑEDA RUIZ
11. VICTOR VICIOSA SAN JOSÉ
12. SUSANA ARCE GUTIÉRREZ
13. AITOR FERRERO VAQUERO
14. MANUELA CORRALES RODRÍGUEZ
15. ASIER RIOJA GONZÁLEZ
16. MERCEDES ESTEVEZ CORBILLÓN
17. JESUS ANGEL RIOJA MUÑOZ
Suplentes
1. EVA MARÍA FERNÁDNEZ PAJUELO
2. MARÍA ARRATE EGUIA ELORZA
Candidatura núm. 6: Vox (VOX)
Titulares
1. ALBERTO GARCIA VARGAS
2. JAIME LEDESMA ELENA
3. ELENA PASCUAL ANDRES
4. FERNANDO MARTÍN VILLALAIN
5. OLGA CREIXELL DE LAS CUEVAS
6. MARIA REYES FRANCO TORRES
7. NATALIA BERTRAN DE LIS AYESTA
8. PEDRO GRANJA MARTÍNEZ
9. IGNACIO CABEZA LOPEZ
10. CRISTINA ALVAREZ SANCHEZ
11. SORAYA PALOMO UREÑA
12. MARIA JOSEFA FERNANDEZ CASTRILLON VICENTE
13. FERNANDO DE LA PRADA ESPINA
14. JOSE MARTINEZ OVIEDO
15. CESAR GOAS RODRIGUEZ
16. SUSANA GUTIERREZ VAZQUEZ
17. ENRIQUE PUERTAS ROYANO
Suplentes
1. FRANCISCO JAVIER MARTIN VALVERDE

GARAI

Euzko Alderdi Jeltzalea-Partido Nacionalista Vasco (EAJPNV)

1. ERRAMUN OSA IBARLOZA
2. IÑAKI TXERTUDI GARDOKI
3. ERREGIÑE GARAMENDI RUIZ
4. ENRIQUE RAMOS ALVAREZ
5. AMAIA ATUTXA ATUTXA
6. ANDONI ZABALA ERDOIZA
7. JESUS MARIA BERRIOZABALGOITIA MAZAGA

Suplentes
1. INMACULADA NEGUGOGOR BERASALUZE
2. JAVIER ETXEITA DUÑABEITIA
3. ANA MARIA AGIRREGOMEZKORTA ARDANZA

Partido Popular (PP)

1. Mª DOLORES ESCAJADILLO ORTIZ
2. FCO. JAVIER GONZALEZ DEL VALLE FRANCOS
3. JUAN ALEJANDRO MAGAZ VAN NES
4. JAVIER MENCIAS MORANTE
5. JUANA IMEDIO PUEBLA
6. ANA MORILLO CHINCOA
7. SANTIAGO ACUÑA SOUTULLO
Suplentes
Sin candidatos.

Herriko Taldea (H.T.)

1. ANE ETXEITA ZABALA (Independiente)
2. LAZARO MILICUA ATUCHA (Independiente)
3. LANDER LOIZATE ERQUIAGA (Independiente)
4. GOIATZ ETXEITA AGIRRE (Independiente)
5. JON MARTIN LARRUSCAIN OAR-ARTETA (Independiente)
6. ZIORTZA ECHEITA ORMAECHEA (Independiente)
7. ALAZNE UNZUETA ARREGUI (Independiente)
Suplentes
1. JUAN MARIA BERASALUCE OARBEASCOA (Independiente)
2. ALBERTO ASTORQUIA MARDARAS (Independiente)
3. JOSE RAMON ZABALETA BILBATUA (Independiente)

 

IURRETA

 

Euzko Alderdi Jeltzalea-Partido Nacionalista Vasco (EAJPNV)

1. IÑAKI TOTORIKAGUENA SARRIONANDIA
2. MIREN ZORIONE FUNDAZURI URKIDI (Independiente)
3. OSKAR KOKA LORENTE
4. ITXASO GARAMENDI EGUREN
5. VIRGINIA RODRIGUEZ SANTOS
6. JOSE ANTONIO SAGARNAGA GANDIAGA
7. ARRATE ORIOBIOURRUTIA ZENARRUZABEITIA
8. DIVINA GALLASTEGI BARRUTIA
9. AINHOA ALBIZURI BERNAOLA
10. JULIAN GOROSPE ARTABE
11. ARRATE OLANO ORBE
Suplentes
1. IÑAKI GIL GONZALEZ
2. MAITE ORMAETXEA LARRINAGA
3. JOSE LUIS FERRERIA BIRITXINAGA

Euskal Herria Bildu (EH Bildu)

1. LIHER AIARTZAGUIENA BRABO
2. EUNATE ZARRABEITIA SALTERAIN
3. XABIER RODRIGUEZ LARRINAGA
4. AMATZA ABASOLO TXABARRI
5. UNAI ESTURO URIBELARREA
6. GOIURI SOPELANA IZA
7. ASIER OTADUI AYESTA
8. MAITANE TOTORIKA DEL AMO
9. DARIO SEBASTIAN SUFFARDI DOMINGUEZ
10. MARIA PILAR MINTEGUIA ZUAZO
11. IÑAKI IZAGIRRE BASTERO
Suplentes
1. ESKARNE JAIO MAGUNAZELAIA
2. ERLANTZ ZALDUNBIDE LEGARRA
3. IDOIA ELORRIAGA ETXEBARRIA

Partido Socialista de Euskadi-Euskadiko Ezkerra (PSOE)
(PSE-EE (PSOE))

1. ÁNGELES MUÑOZ LLAMAS
2. MARGARITA CALVO RODRIGUEZ
3. ALBERTO BOROBIA CONDE
4. SONIA GARCIA SANTANO
5. ANDER GILA MUÑOZ
6. MARIA IRANZU MATEO CAPELLAN
7. ANDRÉS DÍEZ RODRÍGUEZ
8. CONCEPCION GARCIA MARTINEZ
9. CESAR GARCIA SANTANO
10. SUSANA MUÑOZ LLAMAS
11. JOSÉ ÁLVAREZ RODRÍGUEZ
Suplentes
Sin candidatos.

Partido Popular (PP)

1. FRANCISCO JAVIER IGARTUA YBARRA
2. MARCOS SAIZ JIMENEZ
3. JOSE LUIS VILLANUEVA MENDEZ
4. LUZ MARINA MATEO ERCILLA
5. Mª CARMEN MELTZER ESTRADE
6. Mª CONCEPCION MARTIN SANZ
7. PABLO ACOSTA CABRERO
8. Mª COVADONGA HIDALGO MATAMORO
9. Mª ISABEL ALVAREZ-CASCOS DIAZ
10. ISAAC VALENTIN CABRERO ARRIBAS
11. JESUS MANUEL CAMARA LOPEZ
Suplentes
Sin candidatos.

Elkarrekin Podemos (Podemos, Ezker Anitza-IU, EQUO Berdeak)

1. NEREA BRIONES PEREZ
2. MARIA LUISA RODRIGUEZ BURGOS
3. MIGUEL FERNÁNDEZ MARCOS
4. NIEVES HERNAIZ GONZALEZ
5. JOSE RAMÓN IÑURRATEGUI PAGALDAY
6. SANDRA GIL SANCHEZ
7. ALVARO ALONSO GUTIERREZ
8. STELLA MARIS GARCÍA ARDILES
9. KEPA OLABARRIA BENGOA
10. ISABEL DEL MOLINO CORTES
11. AMOS MARZO MARTINEZ
Suplentes

Sin candidatos.

IZURTZA

 

Euzko Alderdi Jeltzalea-Partido Nacionalista Vasco (EAJPNV)

1. AROA GONZALEZ URIARTE
2. BAKIRTZE MIOTA SAGASTAGOIA
3. ALBERTO GARCIA ASATEGI
4. JUAN JOSE GARATE TOTORIKAGUENA
5. JUAN MARIA VIVANCO GABIÑA (Independiente)
6. PEDRO JOSE AMANTEGI AGIRRE
7. ALFONSO MACIAS SANCHEZ
Suplentes
1. LEIRE BEDOIA AGIRRE
2. ALFREDO JESUS VERDURAS TARANILLA
3. MARI CARMEN ALBERDI GAMAZO

Euskal Herria Bildu (EH Bildu)

1. EVA MARIA “LOREA” MUÑOZ IRASUEGUI
2. OIHANE IRASTORZA ALZOLA
3. JON OTADUY ALDECOA
4. MIGUEL ANGEL MARTINEZ BLANCO
5. IKER BALLARIN ZUFIAURRE
6. FRANCISCO JAVIER RETEGUI ELIAS
7. JOSE ANTONIO AZCARRAGA IRIONDO
Suplentes
1. MARIA BEGOÑA MAZORRIAGA LUPIOLA
2. NEREA ZARRABEITIA ASUETA
3. PAUL BAÑOS ONAINDIA

Partido Popular (PP)

1. SOFÍA SÁNCHEZ MARCOS
2. ARTURO MORENO BAUTISTA ABAD
3. MANUEL HERRAIZ GARCIA
4. CARMEN MAZMELA RUEDA
5. Mª CARMEN GARCIA-SOTOCA OLIVA
6. MANUEL MAESTRO SANCHEZ
7. MILAGROS GIL ARRIBAS
Suplentes
Sin candidatos.

 

MALLABIA

Euzko Alderdi Jeltzalea-Partido Nacionalista Vasco (EAJPNV)

1. IGOR AGIRRE BARRIENTOS
2. MIKEL BARRUETABEÑA URALDE
3. AINHOA MUGARZA ASTARLOA
4. AINHARA FERNANDEZ DE OLIVEIRA
5. JAIME TELLERIA ASUMENDI
6. AITOR FERREÑO RAMOS
7. ITZIAR GARITAGOITIA BASKARAN
8. MIREN JOSUNE TXAKARTEGI ARRIETA
9. ANDER OLALDE JAIO
Suplentes
1. IDOIA ZENIKAZELAIA LARRINAGA
2. ALBERTO LARREA MAS (Independiente)
3. EVA GISASOLA GARETXANA

Euskal Herria Bildu (EH Bildu)

1. AITOR LOIOLA ZINKUNEGI
2. ESTI ARRIZABALAGA AGIRRE
3. ESTIBALITZ KATARAIN AZALDEGI
4. UNAI UZURIAGA ETXABE
5. AMAIA AMEZUA ETXANIZ
6. HARKAITZ URRETA PRIETO
7. MAIDER ARRIAGA UBERUAGA
8. ION URIBE MUERZA
9. AINARA MALLAGARAY REVILLA
Suplentes
1. XABIER URKIDI ABAROA
2. AMAIA ARAIZTEGI MENDIBE
3. JOSE LUIS ARRIAGA LARRAÑAGA

Partido Socialista de Euskadi-Euskadiko Ezkerra (PSOE)
(PSE-EE (PSOE))

1. IGNACIO RODRIGUEZ PUERTAS
2. MICAELA GARCIA GARCIA
3. WILLIAN ALFREDO GUAMAN ACARO
4. ANA MARÍA ANGULO ROBREDO
5. JOSÉ BAUTISTA MACIAS
6. PEDRO JESÚS SESMERO CALVO
7. ANTONIO BAÑUELOS VELASCO
8. MEGUEYE KANTEYE NIANG
9. JOSE ANTONIO LOPEZ COLOMAR
Suplentes
Sin candidatos.

Partido Popular (PP)

1. ELISA HIDALGO CORDERO
2. FCO. JAVIER SAENZ DE BURUAGA GÓMEZ
3. CARMELO GONZÁLEZ CORRALES
4. Mª ISABEL URRUTIA DE LOS MOZOS
5. JOSÉ LUIS MARTÍNEZ ISEQUILLA
6. MARÍA LETICIA LÓPEZ LÓPEZ
7. JAVIER SOLER-ESPIAUBA GALLO
8. MARÍA JOSÉ GONZÁLEZ REVUELTA
9. FÉLIX DE LAS CUEVAS CORTES
Suplentes
Sin candidatos.

 

MAÑARIA

Euzko Alderdi Jeltzalea-Partido Nacionalista Vasco (EAJPNV)

1. AITZOL GERENABARRENA AMANTEGI
2. JON MURUAGA GARMENDIA
3. LEIRE AZKARRAGA BERNAOLA
4. RUBEN GOROSPE ARTABE
5. AGURTZANE LEGORBURU AREITIOURTENA
6. JAVIER ARTEAGA BERNAOLA
7. ANA ISABEL ASATEGI ETXEBARRIA
Suplentes
1. JOSE ANTONIO GAZTELU ZAMALLOA
2. JOSE JAVIER ELKOROIRIBE EGUREN
3. JULEN URIBELARREA LASUEN

Euskal Herria Bildu (EH Bildu)

1. AINARA OTXOTORENA IRIARTE
2. ENDIKA JAIO BILBAO
3. GARAZI ETXEBARRIA BIZKARRA
4. GARAZI SARRIONANDIA DEL HIERRO
5. JOSE RAMON URIARTE INZUNZA
6. UNAI URIBARRI ARTABE
7. AINHOA ALZAGA INTXAUSTI
Suplentes
1. ARKAITZ ELEXPE ESTURO
2. AITZIBER AREITIO IRIONDO
3. KARMELO BILBAO INZUNZA

Partido Socialista de Euskadi-Euskadiko Ezkerra (PSOE)
(PSE-EE (PSOE))

1. SANDRA GIL INVERNON
2. JUAN ANTONIO BARRIOS ROJO
3. ALFONSO ALVAREZ DE LA HOZ
4. ANTONIA DOMINGUEZ AGUIRRE
5. MAMADOU-YAYA BALDE BALDE
6. FERNANDO JAVIER ZURRUNERO COLLADO
7. AIDA MARIA RODRIGUEZ PREGO
Suplentes
Sin candidatos.

Partido Popular (PP)

1. JHON JAIDER GONZALEZ VALLEJO
2. MARIA JOSE ARELLANO SEGADE
3. VICTOR MARTINEZ VIANA
4. ESTRELLA MONTAÑA VIVAS
5. Mª PAZ OLAZABAL ZAMORA
6. OSCAR FELIPE OTERO MARTIN
7. Mª DEL CARMEN ORTEGA GARCÍA SANZ MATE
Suplentes
Sin candidatos.

 

OTXANDIO

Euzko Alderdi Jeltzalea-Partido Nacionalista Vasco (EAJPNV)

1. ENDIKA GARATE GOIKOLEA
2. LIHER PLAGARO KAPANAGA
3. BEGOÑA LASUEN RUIZ DE AZUA
4. CARLOS DIEZ URKIOLA
5. ELIXABETE ETXANOBE LANDAJUELA
6. BEÑAT GOROSPE IPARRAGIRRE
7. LOREA AGIRRE PUJANA
8. FELIX PAGAZAURTUNDUA ARBAIZAGOOITIA
9. MARIA ROSA ISABEL GOMEZ BASAGUREN
Suplentes
1. JUAN ANDRES MOROTE TRAJO
2. JON KEPA AJURIAGUERRA GARAIGORDOBIL
3. JESUS MARIANO GALARZA ZABALA

Euskal Herria Bildu (EH Bildu)

1. EGOITZ GARMENDIA VERA
2. ONINTZE LOPEZ DE LETONA IBAÑEZ
3. JOSU ABAUNZA LEJARAZU
4. MONTSERRAT MOROTE TREJO
5. JON ASTIGARRAGA ZELAIA
6. ANA CRISTINA PUELLES VALLE
7. MIKEL ORTIZ DE ZARATE INTXAUSTI
8. Mª TERESA LARRAÑAGA UNANUE
9. Mª BEGOÑA CAMPO LASUEN
Suplentes
1. MIREN URIGOITIA AREITIO
2. ARITZ OTXANDIANO CAMPO
3. SANTIAGO URIBE LAKA

Partido Socialista de Euskadi-Euskadiko Ezkerra (PSOE)
(PSE-EE (PSOE))

1. MIREN ITXASO LÓPEZ TARRIO
2. CRISTOPHER ALFREDO GARCIA JURADO
3. MARIA NIEVES BARCENA VERDUGO
4. ALBERTO DIEGUEZ MINERO
5. YOLANDA CORTES TOQUERO
6. GAIZKA GALINDO CAMPO
7. SERGIO CAVIA MEDINA
8. MARÍA TERESA RODRÍGUEZ BORQUE
9. OUSMANE KANTEYE DIAGNE
Suplentes
Sin candidatos.

Partido Popular (PP)

1. Mª ISABEL ALEJO GONZALEZ
2. ANTONIO BARDERAS ALONSO
3. JUAN Mª BUENAVENTURA ZABALA
4. GREGORIO CABELLO CABELLO
5. Mª DEL CARMEN DONOSO ACOSTA
6. ANGEL CALVO GONZALEZ
7. HIPOLITO CAMPOS GIL
8. Mª DEL PILAR DONOSO ACOSTA
9. MARIA PIEDAD ELENA YUDEGO
Suplentes
Sin candidatos.

 

ZALDIBAR

Euzko Alderdi Jeltzalea-Partido Nacionalista Vasco (EAJPNV)

1. JOSE LUIS MAIZTEGI ONAINDIA
2. JUAN MARIA URIARTE OSA
3. JUAN IGNACIO MENDIOLAGARAI BASTIDA
4. IZASKUN ZURIKARAI SALTERAIN
5. BLANCA ONAINDIA GARITAONAINDIA
6. MARIAN TREJO BARRIO
7. CARLOS AZAGIRRE ARRIAGA
8. ROBERTO SEDANO LEGARDA
9. PURI GONZALO GIL
10. IGOR BARRENETXEA-ARANDO GARITAONAINDIA
11. MIREN MERTXE LARREA EGIA
Suplentes
1. JOSE IGNACIO AMEZUA ATXOTEGI
2. MARIA JESUS ARRONDO SUKIA
3. MIREN ARANTXA RUBIO BIOTA

Euskal Herria Bildu (EH Bildu)

1. ENERITZ AZPITARTE ARANZABAL
2. CARMEN SAMPEDRO VIDAURRE
3. AITOR LOPEZ VAZQUEZ
4. IBAIA MAORTUA INTXAURRAGA
5. ROBERTO MACHO OLEA
6. JASONE URIZAR UGARTEMENDIA
7. MIRIAM SANCHEZ PEÑA
8. IBAN URIBARRI DEL OLMO
9. AINARA OTAOLEA EREÑAGA
10. ZEZILIO AZAGIRRE ATXAORBEA
11. MIKEL ZABALA ABOITIZ
Suplentes
1. JON MIKEL AREITIOAURTENA GOGENOLA
2. AITOR DEL HIERRO CONDE
3. EMILIA MARTINEZ DIEZ

Partido Socialista de Euskadi-Euskadiko Ezkerra (PSOE)
(PSE-EE (PSOE))

1. JOSÉ CARO GALLARDO
2. SAGRARIO SÁNCHEZ FERNÁNDEZ
3. JERONIMO LUQUE CALZADO
4. JOSE LUIS GARCIA DE JUAN
5. SORAYA VARAS MEIS
6. JAVIER TERA DÍAZ
7. NARCISA ROJO ROJO
8. AMADOR PEÑA DÍEZ
9. CARMEN QUINTAIROS FERNÁNDEZ
10. RODOLFO FERNÁNDEZ GARCÍA
11. MARÍA JUANA RANERO GARCÍA
Suplentes
Sin candidatos.

Partido Popular (PP)

1. JAVIER GIMENEZ MUERZA
2. BENITO PACO CONDE
3. RODRIGO JAVIER TALAVERA URIA
4. SUSANA LEONOR SERRANO GOMEZ
5. ESTHER TORTOLA HERREROS
6. FRANCISCO CUARESMA POLEO
7. SERGIO BENAVENTE GIJON
8. LUIS MIGUEL FERNANDEZ RODRIGUEZ
9. PURIFICACION VELLERINO DUARTE
10. Mª PAZ ZAMORA PAGUAGA
11. Mª VICTORIA ARROYO DE ZURIARRAIN
Suplentes
Sin candidatos.

 

 

2 comentarios en “[dotb.eus] Se publican todas las candidaturas para las elecciones municipales de Durangaldea

  1. En Durango no sacan concejal ni PP ni Vox el 5% es mucho voto para ambos.
    Osea que quien se quede con ese concejal gobernara Durango
    abro quiniela
    pnv 8
    bildu 6
    podemos 4
    psoe 3

Utzi erantzuna

Zure e-posta helbidea ez da argitaratuko. Beharrezko eremuak * markatuta daude

Gune honek Akismet erabiltzen du zaborra murrizteko. Ikusi nola prozesatzen diren zure erantzunen datuak.