dotb Durangaldeko Telebista

Mikel Urdangarinek kontzertua eskeiniko du larunbat honetan Durangoko Euskal Jaietan

Ekitaldiak asteburuan hasiko dira Artisau Azokarekin

Programazioa larunbat honetan hasiko da

DURANGO | Larunbat honetan hasiko dira Euskal Jaien programazioa hasiko. Durangoko Udalak elkarteekin batera ekitaldiak aurkeztu ditu. Hona homen programazioa:

Ekainak 4 Junio, larunbata

ARTISAU AZOKA · FERIA DE ARTESANIA

EIXU ELKARTEA

10:00 – 14:30  Andra Mariako elizpean – Pórtico de Santa María

EUSKAL DANTZEN ERAKUSTALDIA 

EXHIBICION DE BAILES VASCOS

Kriskitin eta Algara dantza taldeak

18:30  Andra Mariako Elizpean · Pórtico de Santa María

KONTZERTUA · CONCIERTO 

Arandoño eta lagunak

Bogoroditsie Abesbatza (zuzendaria: Ion Ugarriza)

Gerardo Rifón (Organojolea).

ARANDOÑO KULTUR ELKARTEA 25. URTEURRENA 

20:00 San Fausto elizan – Iglesia de San Fausto

MIKEL URDANGARIN

22:00 Landako Gunean

Sarrera: 15 €

Sarreren salmenta: (www.mikelurdangarin.eus eta takilan egun berean)

Venta de entradas: (www.mikelurdangarin.eus y en taquilla el día del concierto)

Ekainak 5 Junio, igandea

DURANGALDEKO ARTISTEN ELKARTEA

UMEEN ESKOLARTEKO LEHIAKETAREN SARI BANAKETA  

ENTREGA DE PREMIOS DEL CONCURSO INTERESCOLAR INFANTIL

13:00 Ezkurdi

KONTZERTUA · CONCIERTO 

TABIRA MUSIKA BANDA

13:00 Andra Mariako Elizpean · Pórtico de Santa María

KONTZERTUA · CONCIERTO

DURANGOKO ORFEOIA ETA BANDA

DURANGOKO ORFEOIAREN 140. URTEURRENA

19:30 Landako Gunean

Ekainak 7 Junio, asteartea

EUSKAL MUSIKA FESTA · Oihan Vega

DBH-ko 1. zikloko ikasleentzat – Alumnado de 1er ciclo de la ESO

NEVERS IKASTETXEA

13:00-14:00  Ezkurdi kioskoa (Euria bada, Andra Mariako Elizpean)

Ekainak 8 Junio, asteazkena

UMEENTZAKO ZINEA · CINE INFANTIL 

BARRASKILOA ETA BALEA” 

LH-ko 1. zikloko ikasleentzat – Alumnado de 1er ciclo de Primaria

KURUTZIAGA IKASTOLA

09:30/14:45 Zugaza Zine Aretoan · Cine Zugaza

LIBURU AURKEZPENA · PRESENTACION DE LIBRO

“Askatasun eguzkia baino beharrago”

(Julene Azpeitiari buruzkoa)

Egilea: Xabier Altzibar

19:00 Arte eta Historia Museoan

Ekainak 9 Junio, osteguna

ARTZAINEN HERRI KIROLAK · JUEGOS DEL PASTOREO  

LH-ko 6. mailako ikasleentzat – Alumnado de 6º de Primaria

SAN JOSE JESUITAK IKASTETXEA

9:30/10:30/11:30 Ezkurdi plazan (Euria bada, Andra Mariako Elizpean) 

Plaza de Ezkurdi (en caso de lluvia en el Pórtico de Santa María)

ANTZERKIA · TEATRO

LH-ko 3. mailako ikasleentzat – Para alumnado de 3º de Primaria

SAN ANTONIO IKASTETXEA

10:00 San Antonio Ikastetxean · Colegio San Antonio

MENDI DOKUMENTALA · DOCUMENTAL DE MONTAÑA

“BIDEAK” 

Ondoren hizketaldia: 

Xabier Unanua (zuzendaria) 

Aritz Ganboa (Artzaina)

ALPINO TABIRA

19:00  Zugaza Zine Aretoan · Cine Zugaza

Ekainak 10 Junio, ostirala

JOKU TRADIZIONALEN TOPAKETA

JUEGOS TRADICIONALES  

LH 4. mailako ikasleentzat – Alumnado de 4º de Primaria

LANDAKO ESKOLA

10:00 Landako Polikiroldegian · Polideportivo Landako

ANTZERKIA · TEATRO

LH-ko 3. mailako ikasleentzat – Para alumnado de 3º de Primaria

SAN ANTONIO IKASTETXEA

10:00 San Antonio Ikastetxean · Colegio San Antonio

ESKOLARTEKO MUTILEN ESKU PILOTA ETA NESKEN PALA TXAPELKETEN FINAL ERDIAK

SEMIFINALES DEL CAMPEONATO ESCOLAR DE PELOTA MANO MASCULINO Y PALA FEMENINO

18:00 San Fausto pilotalekuan (Finalak ekainaren 18an, 11:30ean)

Ekainak 11 Junio, larunbata

FEDERATUEN NESKEN ESKU PILOTA ETA PALA TXAPELKETEN FINAL ERDIAK

SEMIFINALES DEL CAMPEONATO FEDERADO DE PELOTA MANO Y PALA FEMENINO

11:30 San Fausto pilotalekuan (Finalak ekainaren 18an, 17:00etan)

KALEJIRA ETA DANTZA · PASACALLES Y DANZA

JAIZALE DURANGALDEKO TXISTULARI ELKARTEA, B. ERTZILA MUSIKA ESKOLAKO TXISTULARIAK eta KRISKITIN DANTZA TALDEA

12:00 Kale eta plazetatik

KALEJIRA

AIKO DANTZA TALDEA

13:00 Soka dantza eta dantzapoteoa Ezkurdi Plazatik hasita, txistulari, trikitixa eta gaiteroekin

”DANTZAROA”

AIKO DANTZA TALDEA

17:00  Erromeria Andra Mariako elizpean

Miren, Roberto Etxebarria eta Idoia Markaida

Bizkaiko Gaiteroak

19:00  Aiko dantza taldea

Andra Mariako elizpean

(DANTZARO programaren barruan)

«DURANGO HIRIA» TXISTU KONTZERTUA

GALANDUM GALUNDAINA (PORTUGAL)

SILBOBERRI TXISTU ELKARTEA

19:30 San Agustin Kultur Gunea

Ekainak 12 Junio, igandea

KALEZ KALE, AUZOZ AUZO

KALEJIRA JAIZALE TXISTULARI ELKARTEA eta B. ERTZILA MUSIKA ESKOLAKO TXISTULARIAK

12:00 Kaleetatik   

KALEJIRA SUGARRI FANFARRIAREKIN

PASACALLES CON LA FANFARRIA SUGARRI

12:00 Alde zaharretik

SARI BANAKETA · ENTREGA DE PREMIOS

JULENE AZPEITIA LEHIAKETA:

Ipuinak, olerkiak eta bertsoak-koplak

11:30 Kurutzesantu Museoan

Deja un comentario

Tu dirección de correo electrónico no será publicada.

Este sitio usa Akismet para reducir el spam. Aprende cómo se procesan los datos de tus comentarios.